Nemovitosti

Rodinný dům v Lipové u Šluknova

2.500.000 ,-
Celkem 32 fotografií, zobrazit všechny
Makléřka:
realitní makléř: Viola Lorenzová
Viola Lorenzová
telefon: +420606618386, +420702043259
info@lorenzova.com

Rodinný dům v Lipové u Šluknova

2.500.000 ,-
Popis nemovitosti:

Nabídka rodinného domu umístěného na okraji obce Lipová, v sousedství několika chalup a pastvin. Dům byl přestavěn z původní chalupy z roku 1886, v minulosti byl rozšířen přístavbou a částečně renovován.
Objekt je vhodný k modernizaci pro účel bydlení nebo k rekonstrukci pro rodinnou rekreaci.
Užitná plocha domu je celkem 310m2, z toho sklep 8m2.1NP je rozděleno na obytnou část a hospodářskou část bývalého chléva sloužící nyní jako sklad. Dispozice obytné části domu je 4+1 s koupelnou a dílnou.
V 1NP je v zádveří vstupní hala se vstupem do obytné místnosti, dřevěným schodištěm a průchodem do skladu, koupelny a sklepa. V koupelně je umístěna vana a wc, podlaha je keramická dlažba, ohřev vody zajištěn el.bojlerem.
Ve 2NP je umístěn v přístavbě vybudovaný obývací pokoj s dřevěným obkladem a bez zateplení, v původní části domu jsou tři pokoje a kuchyň s komorou.
Podlahy jsou dřevěné, stropy dřevěné s omítanými podhledy, okna dřevěná dvojitá. Stav je udržovaný, vhodný k výměně oken a novým omítkám stěn. Vytápění domu je zajištěno kamny na pevná paliva, komín není vložkovaný. Voda je do domu přivedena ze sousední studny umístěné na sousedním pozemku, odpady jsou svedeny do obecní kanalizace, obecní vodovod je veden na hranici pozemku a je k němu možné připojení.
Střecha domu a okapnice jsou ve stavu k výměně. Půda je využita jako seník a je přístupná po žebříku dveřmi z v boční stěně domu.
Na přilehlé pozemkové parcele je umístěna kůlna, dřevník a klenutý sklep. Sklep byl zřejmě součástí bývalého domu, v současnosti je zde stavební parcela vedená jako zbořeniště.
Pozemkové parcely jsou rovinaté a dobře přístupné z obecní asfaltové komunikace.
V okolí domu jsou louky, pastviny, turistické cesty, nedaleko je hranice se sousedním Německem a severní výběžek ČR. V blízkosti je take Národní park Česko- Saské Švýcarsko poskytující množství turistických cílů na celém jeho území. Více informací o obci a jejím okolí najdte na https://www.ceskesvycarsko.cz/…/cile/lipova.
Pokud Vás tato nabídka zaujala, prosím, neváhejte si domluvit termín osobní prohlídky.

Typ nemovitosti:
Dům, vila
Číslo nemovitosti:
VL24025
Typ domu:
Chalupa
Operace:
Prodej
Rezervace:
Rezervováno
Adresa:
Lipová 64
Nemovitost byla již prodána
Plocha pozemku:
1389 m2
Plocha zastavěná:
267 m2
Plocha sklepa:
8 m2
Sklepní podlaží:
1. sklepních podlaží
Stav objektu:
Před rekonstrukcí
Konstrukce:
Smíšená
Umístění objektu:
Okraj obce
Komunikace:
Asfaltová
Stáří objektu:
1886
Konstrukce popis:
původně hrázděná stavba
Výbava - popis:
kůlna na nářadí, stodola
Vydaný certifikát:
G - Mimořádně nehospodárná
Typ certifikátu:
vyhláška č. 264/2020 Sb
Je zobrazena tato GPS souřadnice:
51° 01' 19.597"N, 14° 21' 51.270"E